Prva Parada ponosa u Crnoj Gori
U Budvi će danas biti održana prva Parada ponosa u Crnoj Gori, a iako je iz policije poručeno da će preduzeti sve mere da manifestacija protekne bezbedno, tenzija ima.
U Budvi su, uoči održavanja prve Parade ponosa, osvanule čitulje sa imenom predsednika LGBT Foruma progres Zdravka Cimbaljevića, organizatora gej povorke.
Vlada Crne Gore osudila je objavljivanje čitulja i izrazila uverenje da Crna Gora ima demokratske kapacitete da štiti ljudska prava svakog građanina bez obzira na razlike i bilo koje lično svojstvo.
Cimbaljević je za Telegraf kazao je da će Parada ponosa u Budvi biti pokazatelj koliko je crnogorsko društvo u stanju da prihvati i neguje različitosti.
Prema nezvaničnim informacijama, za bezbednost učesnika Parade ponosa u Budvi biće angažovano oko 400 policajaca, među kojima i pripadnici specijalnih jedinica.
Iz LGBT Foruma progres najavili su da će do kraja leta biti održana još jedna Parada ponosa u Crnoj Gori.
(Telegraf.rs / Tanjug)
Video: Slaven Došlo o mjuziklu "Balkan ekspres": To je priča o malim ljudima koji pokušavaju da prežive
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Bosko
Nesto se razmisljam, zar nije bolje da je gej parada u Buljaricama nego u Budvi? Ne znam...
Podelite komentar
Duck
Bolest...
Podelite komentar
Chedomir
Nece crnogorci mrdnuti. Zauzece pozicije po kaficima i onako krshni psovati iz daljine. Tu policija ne treba.
Podelite komentar