ZBOG FILMA: Žena samoubica digla u vazduh minibus, 12 mrtvih
U samoubilačkom napadu na minibus u Kabulu, zbog američkog antiislamskog filma, ubijeno je 12 ljudi, uključujući sedam stranaca, saopštila je policija.
Pobunjenička grupa Hezb e Islami, koja je preuzela odgovornost, saopštila je da je napad osveta zbog filma "Nevinost muslimana" u kome se vređa prorok Muhamed, prenela je agencija Rojters.
- Žena opasana eksplozivom digla je sebe u vazduh zbog antiislamskog filma - rekao je portparol ekstremističke grupe Zubair Sediki.
Među poginulim stranim državljanima su piloti iz Rusije i Južnoafričke Republike, koji su radili za međunarodnu kompaniju, navela je policija.
Hezb e Islami, što u prevodu znači islamska partija, je radikalna, estremistička grupa, koja ima neke iste ciljeve sa talibanskim pobunjenicima.
Na hiljade demonstranata ogorčenih zbog filma sukobilo se juče sa policijom u Kabulu. Demonstranti su bacali kamenice na policiju i palili su automobile.
Film "Nevinost muslimana", proizveden u Kaliforniji i postavljen na Jutjub, izazvao je bes u najmanje 20 zemalja u svetu, a u nasilju je najmanje 17 ljudi ubijeno, a na desetine ranjeno.
(Telegraf.rs / Tanjug)
Video: Završena blokada Gazele u smeru ka NBG, blokirala mala grupa srednjoškolaca u blokadi
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Philip Stark
"Spreman si umreti za verske ciljeve? Počni od sebe!"
Podelite komentar