Ubom odzvanjaju jauci i kuknjava: Detalji nesreće u kojoj je poginula devojčica (FOTO)
Đurđevdansko slavlje u porodici Kuzeljević pretvorilo se u tragediju! U ubskom selu Murgaš poginula je sedmogodišnja devojčica M.J. sa Zlatibora, koja je nastradala u dvorištu svojih rođaka. Na nju je četvorotočkašem "kvadom" naleteo njen nerođeni stric Vladan Kuzeljević (40), a prema prvim rezultatima istrage, do nesreće je došlo jer je rođeni brat nastradale devojčice, jedanaestogodišnji M.J., iz neznanja, povukao ručicu za gas.
Stravična nesreća kod Uba: Devojčica bila na slavi, pa je u dvorištu pregazio četverotočkaš
Nesreća se dogodila na drugi dan Đurđevdana, kada je nastradala devojčica sa roditeljima i braćom došla u goste kod rođaka u okolini Uba.
- Vladan je skoro kupio kvad. U jednom trenutku krenuo je da provoza sina od njegovog brata od tetke sa Zlatibora. Za to vreme devojčica je stajala uz ogradu i posmatrala vožnju strica i brata. U jednom trenutku dečak je povukao ručicu od gasa, verovatno iz neznanja ili radoznalosti. Tada je Vladan izgubio kontrolu nad četvorotočkašem i u punoj brzini prvo udario u devojčicu, a potom u dvorišnu ogradu. Devojčica je poginula na licu mesta, dečak je nepovređen, dok je vozač "kvadra" zadobio teške povrede - navode naši izvori bliski istrazi.
![Foto: Telegraf](http://xdn.tf.rs/2017/05/08/Selo-Murgas-2.jpg)
Kako kažu komšije, u jednom trenutku čuli su se jauci i kuknjava, koji su odzvanjali zaseokom u kojem žive Kuzeljevići.
-U dvorište je istrčala sva rodbina i svi gosti, čuli su se jauci i plač. Devojčici nije bilo pomoći, a Vladan je uspeo da sačuva živu glavu. Strašna tragedija za tu porodicu. Oni su vrlo imućni. Vladan radi godinama u Austriji, gde je do skoro radio i njegov otac Brana, koji je otišao u penziju. Vladan je u Srbiju došao da proslavi slavu, ali umesto veselja, zavio je porodicu u crno. Oni su skoro kupili kvad, Vladan je bio dobar i iskusan vozač, ali šta vredi kad je đavo došao po svoje - ispričale su komšije Kuzeljevića.
U kući Kuzeljevića jedino su bili Vladanovi roditelji, ali zbog tragedije koja ih je snašla, nisu bili sposobni da izuste ni jednu reč.
- Molim vas, nemojte ih dirati, u lošem su stanju, pod lekovima, već je intervenisala Hitna pomoć, ljudi su u šoku zbog svega što ih je snašlo - rekao je kratko njihov rođak, koga smo zatekli na mestu nesreće.
Kako saznajemo, vozač "kvada" je zadobio teške povrede, ali nije životno ugrožen. On ima prelom butne kosti i nakon zbrinjavanja u valjevskoj bolnici, prebačen je na dalje lečenje u Beograd.
(S.S.)
Video: Mihajlović: Rad na operi "Lovci bisera" Žorža Bizea je bio veliki izazov
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Zlatan
Strasno
Podelite komentar
Ana
Gde je u autu bio dečak? U krilima vozača ili na mestu vozača?! Kako je došao u situaciju da povuče ručicu za gas?! Ljudi, pamet u glavu. Đavo ne spava, a deci nije mesto za volanom. Strašno i jezivo.
Podelite komentar