IZNENAĐENJE: Ako radite u kladionici, NEĆETE MOĆI DA PODIGNETE KREDIT

 
  • 6

Kako objašnjavaju bankari, svaka firma koja ima rizično poslovanje, odnosno kod koje se može desiti da bankrotira ili bude zatvorena u kratkom roku, spada u visokorizične

Pre nego što odobre bilo koji kredit, banke ne proveravaju samo klijenta, već i firmu u kojoj radi, pa tako na zajam mogu da zaborave zaposleni u kladionici ili kazinu.

JOŠ JEDAN SRBIN POBEDIO BANKU: Sad moraju da mu vrate silne pare od kredita zbog razlike u kursu

Mirjana Vasiljević, je to osetila na svojoj koži.

- Nisam mogla da verujem da su odbili da mi daju stambeni kredit samo zato što radim u kladionici. Moja plata nije mala, imam završen fakultet, nikada nisam kasnila u plaćanju bilo kojih obaveza, kredita. Ali ništa od toga nije bilo važno - priča Mirjana, a prenosi "Blic".

Ona kaže da su joj otvoreno u jednoj stranoj banci rekli da zbog firme ne može da dobije kredit.

Foto: Profimedia/INSADCO Photography Foto: Profimedia/INSADCO Photography

Generalno svaka banka, u skladu sa svojom politikom, odlučuje kome će odobriti pozajmicu, a koga će odbiti. Nije tajna da banke imaju crne liste na kojima su kriminalci, klijenti sa sumnjivim transakcijama, sumnjive platiše dugova i slično.

Takva nepoželjna klijentela ne čudi, ali je zanimljivo da se na ovakvim listama nalaze i građani koji su zaposleni u kladionicama, kockarnicama, firmama koje trguju oružjem i ekološki visokorizičnim kompanijama.

Kako objašnjavaju bankari, svaka firma koja ima rizično poslovanje, odnosno kod koje se može desiti da bankrotira ili bude zatvorena u kratkom roku, spada u visokorizične.

- Samim tim, i njihovi zaposleni mogu ekspresno ostati bez posla. Takav klijent nije u stanju da otplaćuje svoje dugove i zbog toga ga banka svrstava u ovu kategoriju. Na to ima pravo jer to spada u ukupnu procenu rizika bilo kog klijenta - navode u jednoj od banaka.

(Telegraf.rs / Blic)

Video: Ne znam ko je ubio Đinđića, ali znam ko sigurno nije: Veruović iskreno o atentatu i seriji "Sablja"

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • ana

    28. novembar 2016 | 22:43

    Vece su sanse da se pekare zatvore nego kladionice

  • Timocanin

    28. novembar 2016 | 23:53

    To su najsigurnija radna mesta kod nas .

  • Gejmbling no

    29. novembar 2016 | 11:37

    Samo je smrt i kladionica siguran posao. Bankari su stvarno loše informisani. Ne sećam se kad je neka kladionica pukla u zadnjih 10 godina. To se nekad dešavalo kad je bilo malih kladionica , a i tada se manje nameštalo. Sada su velike kladionice i nameštanja je mnogo.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA