Kako se ZAISTA živi u gradovima po Srbiji i KOJI JE NAJSKUPLJI, A KOJI NAJJEFTINIJI za život: Iznenadićete se!
U Leskovcu za "jednu crvenu" možete da stavite plombu i popijete dva espresa u centru grada ili kupite povrća i voća od kusura koji vam ostane od zubara
Leskovac je, po svemu sudeći, "najjeftiniji" grad u Srbiji. Tamo za "jednu crvenu" možete da stavite plombu i popijete dva espresa u centru grada ili kupite povrća i voća od kusura koji vam ostane od zubara. Ako vam zubar ne treba, onda za isti iznos možete da na njihovoj pijaci kupite 50 kila krompira i 25 kila jabuka ajdared.
OVO SIGURNO NISTE ZNALI: Zašto se većina cena završava sa 99 para?
Inflacija će biti veća od dva odsto! Evo šta će sve poskupeti!
Dosta povoljan je i Niš gde biste za 1.000 dinara mogli da kupite 10 pljeskavica, popijete 10 espreso kafa ili platite šest velikih piva. Ako ste od onih koji više vole da novac troše na kuću, onda bi za te pare mogli da kupite 7,5 litara deterdženta za suđe ili 2,5 kilograma pilećeg belog.
Po povoljnim cenama se prilično izdvaja i Kragujevac, Majdanpek, Ivanjica, Sremska Mitrovica i Vršac, piše Blic.
Iako mnogi smatraju daje Beograd najskuplji, nisu sve cene najviše u glavnom gradu. Tamo je, recimo, pakovanje od 68 komada pelena među najjeftinijim sa cenom od 1.500 dinara. Jeftinije su samo Subotica i Sremska Mitrovica. Zato su pivo, jabuke, pileće meso ili taksi prevoz najskuplji.
Hleb, kao najosnovnija namirnica je zato najskuplji u Jagodini gde košta 34,5 dinara, ali zato nema jeftinijeg od Subotice gde vekna staje samo 18 dinara.
Jabuke su najjeftinije u Smederevu i Novom Sadu i staju 35 dinara za kilogram, dok su najskuplje u Sremskoj Mitrovici - 80 dinara.
Kao što smo pomenuli, kilogram pilećeg belog mesa najviše košta u Beogradu (600 dinara), ali zato u Leskovcu za te pare možete da kupite tri kilograma istog mesa.
Majdanpek nije mesto gde treba da kupujete deterdžent, jer tamo za 1,5 litru morate da platite 350 dinara, dok u Jagodini dobijete tri litre i ostane vam još 50 dinara kusura.
Popravka zuba, odnosno ugradnja plombe najmanje košta Leskovčane (800 dinara), ali zato u Kragujevcu za istu uslugu treba da se izdvoji tri puta više (2.500 dinara).
Istraživanje "Blica" je takođe pokazalo da cene istih proizvoda u marketima ne moraju da budu slične, naprotiv, kao i da u pljeskavičarnicama raspon cena ide i do duplog.
(Telegraf.rs / Blic)
Video: Ne znam ko je ubio Đinđića, ali znam ko sigurno nije: Veruović iskreno o atentatu i seriji "Sablja"
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Marina
U Leskovcu je prosecna plata 22000 i taman kad platimo struju,vodu,telefon,djubre,porez,ostane nam za 50 kg krompira da jedemo celi mesec,dodjite vi pametnjakovici u Leskovac pa zivite lepo.
Podelite komentar
Ministar
I za "crvenu" jedva napunis jednu kesu. Danas nam je divno DNO
Podelite komentar
Putin R.S
Jako interensantan zakljucak za Nis i Leskovac, a pogotovu Leskovac. Naprimer da li znate kolike su plate u ova dva grada? Ili u Vranju gde je jos jeftinije, a da ne pricam za Kursumliju i Prokuplje. Znaci cela juzna Srbija je takva. Pa nije Srbija Beograd, pa da se samo po Beogradu bolje zivi. Sta treba ovaj narod po drugim gradovima Srbije da radi? Ovako je uvek bilo. Jug Srbije ne interesuje nikog. Samo su tu kada trebaju glasovi za izbore. Sramota.
Podelite komentar