KO MANJE MRZI SRBE: Šta je o Srbiji govorila Hilari Klinton, a šta Donald Tramp

 
 ≫ 
  • 19

Nakon izjave da za nju, njenu porodicu i pristalice, pitanje Kosova nije samo stvar spoljne politike, već i lično pitanje, svoje emocije prema ovom udaljenom delu sveta i državi sa diskutabilnom suverenitetom u njemu, Hilari je kanalisala i u vidu višestrukih prijateljstkih susreta sa predsednikom samoproklamovane kosovske države Hašimom Tačijem

Ishod predstojećih američkih izbora, na kojima će biti odlučeno ko će se naći na čelu najmoćnije svetske sile, interesuje celu planetu pa tako i Srbe: čija pobeda bi nama donela ikakvu dobrobit, barem ako je suditi po stavu predsedničkih kandidata o Srbiji?

HILARI POBEDILA U 7 OD 11 DRŽAVA, TRAMP DOMINANTAN: Svi rezultati "SUPER-UTORKA" na izborima u SAD

Iako međunarodni odnosi ne funkcionišu po principu međusobnih simpatija i ličnih stavova državnika (iako se Hilari Klinton možda ne bi složila sa ovim) postoje brojne situacije u kojima stanovište koje neki svetski moćnik zauzima, kada je u pitanju neka država ili nacija, može biti presudno.

Nažalost, ovoga puta nisu u pitanju nijanse: koliko god emocije u politici bile nevažne, nikada nije dobro kada vas neko, ko na bilo koji način može da utiče na vašu sudbinu, prezire.

Oni plaćaju Hilari i Trampa (VIDEO)

Foto - Montaža: Telegraf, Tanjug/AP Foto - Montaža: Telegraf, Tanjug/AP

Evo šta o Srbima misle Hilari Klinton i Donald Tramp.

Hilari Klinton

Foto: Profimedia, AFP Foto: Profimedia, AFP

Zbog rata u Bosni, koji je i van granica naših prostora upamćen kao najrazorniji evropski konflikt posle Drugog svetskog rata, u kom je, prema zvaničnim podacima, poginulo više od 100.000 ljudi, a raseljeno blizu 2.200.000 njih, Hilari je, 1999. godine, prema sopstvenom priznanju, svog supruga i tadašnjeg predsednika SAD zvala čak iz Afrike u kojoj je boravila, insistirajući da bombarduje Srbiju, iako situacija na Balkanu ni na koji način tada nije pretstavljala pretnju po bezbednost Sjedinjenih Američkih Država.

Kraj NATO bombardovanja Srbije nije značio i obustavu mešanja Klintonove administracije - a ni supruge - u stanje u našem regionu, već se ono nastavilo u toj meri, da je Hilari Klinton stanje na Kosovo počela da doživljava, kako je rekla, i lično.

Foto: Tanjug/Vladimir Dimitrijević Foto: Tanjug/Vladimir Dimitrijević

Nakon izjave da za nju, njenu porodicu i pristalice, pitanje Kosova nije samo stvar spoljne politike, već i lično pitanje, svoje emocije prema ovom udaljenom delu sveta i u njemu državi sa diskutabilnom suverenitetom, Hilari je kanalisala i u vidu višestrukih prijateljstkih susreta sa predsednikom samoproklamovane kosovske države Hašimom Tačijem, o čijoj ulozi na čelu albanske terorističke organizacije, i optužbama da je učestvovao u brojnim ubistvima, trgovini drogom, organima i otmicama ljudi, nekadašnja prva dama SAD i potencijalna buduća predsednica iste zemlje, očigledno nema lično mišljenje.

Foto: Tanjug/ AP, Profimedia/Alamy Foto: Tanjug/ AP, Profimedia/Alamy

Ipak, najbolji argument na temu onoga što Klintonova misli o Srbima nalazi se u lokalu "Hilari" u Prištini, butiku otvorenom njoj u čast, a s namerom vlasnika da "njen stil popularizuju među mladim prištinskim poslovnim ženama".

Donald Tramp

Foto: Guliver/Chip Somodevilla/Getty Images Foto: Guliver/Chip Somodevilla/Getty Images

Na osnovu svega gore navedenog, teško je naći nekoga kome su Srbi mrskija nacija, pa makar u pitanju bio i drugi najpopularniji kandidat za predsednika SAD.

Ako izuzmemo vest o čuvenoj Trampovoj izjavi da Srbe nipošto nije trebalo bombardovati, za koju se ispostavilo da je polu-istinita, budući da je on umesto bombi na umu imao nešto praktičnije poput oružanih snaga, koje ne bi prouzrokovale toliko smri i haosa kao bombe, skoro da i nema njegovih izjava koje se tiču direktno nas.

Foto: Profimedia/AFP Foto: Profimedia/AFP

Ono što bi, za Srbiju, moglo biti od značaja jeste Trampovo zvanično protivljenje većini američkih militarnih akcija, kao i otvorena podrška koju pruža Putinu (i koja je uzajamna), što eventualno govori u prilog njegovoj težnji za harmoničnijim svetskim odnosima, a onima koji veruju u rusko-srpsko prijateljstvo i to da bismo i mi mogli da imamo koristi od njihove međusobne blagonaklonosti.

(Telegraf.rs)

Video: Adam: Za 20 godina spasilačkog rada, nisam doživeo ovakvu intervenciju

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • k957

    8. septembar 2016 | 16:06

    Da vole svog neprijatelja mogu samo Srbi Nema veceg neprijatelja od hilari a vecina glasa za nju Prosto nevjerovatno

  • .

    8. septembar 2016 | 16:21

    Ma Hilari je budala nevidjena, retard smogljavi, nzm ko je ovde podrzao nju....

  • Сербия любит Россию

    8. septembar 2016 | 15:42

    Xилари је вештица

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA