BOSANCI SMISLILI GENIJALNI NAČIN ZA IZBEGAVANJE POLICIJE: I zbog toga ih niko ne može kazniti

  • 22

Banjalučki vozači, kako bi izbegli plaćanje kazni i "bliske" susrete sa Saobraćajnom policijom, organizovali su se u grupe i putem aplikacija i društvenih mreža jedni druge upozoravaju na patrole širom grada, pišu Nezavisne novine.

VOZAČI, OPREZ: Ako ovuda idete na letovanje i napravite prekršaj, platićete 400 EVRA!

"Mali hladni rat" na ovom polju vodi se već nekoliko meseci, kada su vozači na Vajber aplikaciji napravili grupu "Policija zaustavlja BL", a u kojoj se trenutno nalazi 200 ljudi, što je i maksimalan broj.

- Pravila su za sve ista. Kada neko primeti patrolu, javlja ostalima u grupi. Najbitnije je da navede na kojoj lokaciji je policija, koliko ima saobraćajaca i kakva je kontrola u pitanju. Ukoliko je moguće da pošalje sliku, još bolje, ali nije obavezno - ispričao nam je jedan od vozača i članova grupe koji zbog osetljivosti teme nije želio da mu navodimo ime.

Foto-ilustracija: Marko Todorović Foto-ilustracija: Marko Todorović

Prema njegovim rečima, neozbiljni vozači koji, primera radi, dojavljuju za ležeće policajce na putu, budu automatski isključeni iz grupe. Smatra da policija treba da deluje preventivno, a ne represivno.

- Na primer, ukoliko sakriju radar, to ne doprinosi povećanju bezbednosti već punjenju budžeta. Ovako, kada znam da je tu radar, usporiću i voziti s velikim oprezom tako će taj deo puta biti bezbedan za sve - zaključio je naš sagovornik.

Inače, uvidom u grupu i ono što vozači dojavljuju vidi se da Saobraćajna policija pokriva celo područje grada, ali nekoliko lokacija posebno se ističe sa veoma čestim kontrolama. To su proširenje kod auto-salona "Kramar" u Lazarevu, kod restorana "Sirano" na Laušu, u blizini Kliničkog centra na putu prema Petrićevcu te stajalište u blizini "Medicinske elektronike".

Foto: Telegraf Foto: Telegraf

I putem Fejsbuka moguće je pratiti kretanje policije u Banjoj Luci, a stranicu "Policija zaustavlja" lajkovalo je više od 10.000 ljudi.

U Ministarstvu unutrašnjih poslova RS kažu kako nemaju ništa protiv ovakvih ili sličnih aktivnosti sve dok su one u skladu sa zakonom. Čak kažu kako one doprinose opreznijoj vožnji vozača i poboljšanju stanja bezbednosti u saobraćaju.

- Činjenica je da se vozači pridržavaju ograničenja brzine kretanja vozila kad su upozoreni da je policija u blizini. Tada vežu bezbednosni pojas, ne koriste mobilne telefone i slično, čega bi trebalo da se pridržavaju sve vreme vožnje - rekli su u MUP-u RS.

(Telegraf.rs)

Video: Potresne scene iz Zagreba, stotine sveća, molitve građana i neverica

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA