U OVOM SRPSKOM GRADU NEMA LJUBAVI: U 2015. godini bilo VIŠE RAZVODA NEGO VENČANJA!

  • 7

Tokom 2015. godine u Negotinu se venčalo 111 parova, a razvelo se 120 onih koji su se zavetovali na večnu ljubav. Ovaj grad u istočnoj Srbiji, po tome što se više parova razvelo nego venčalo, jedinstven je u državi.

Po broju neuspešnih brakova, na drugom mestu je Senta u severnom Banatu, gde se lane venčalo 110 parova, a iste godine se razvelo njih 80, pokazuju podaci

Zavoda za statistiku. Interesantno je da su i Negotin i Senta varoši gde je zabeležen najveći broj venčanja na 1.000 stanovnika, pa računica kaže da u ovim mestima nije problem zakleti se na večnost, nego u tome istrajati.

ANA, SAD SI SVINJSKI NADZORNIK: Šešelj iskritikovao našu teniserku zbog udaje za Bastijana Švajnštajgera

Veliki broj razvoda u odnosu na venčanja zabeležen je i u Kučevu, gde se predomisli više od pola venčanih i u Medveđi, gde su lane burme stavila 32 para, a skinulo ih 16 parova.

Foto-ilustracija: Profimedia Foto-ilustracija: Profimedia

Na drugoj strani priče je mala pomoravska varoš Ćuprija, primer bračne ljubavi, sloge i trpeljivosti, bar prema statistici. Tokom 2015. u Ćupriji su se venčala 123 para, a razveo se samo jedan!

Na dalekom drugom mestu, po malom broju razvoda u odnosu na venčanja, iza Ćuprije su Vladičin Han i Irig u Sremu. U Vladičinom Hanu venčala su se 103 para, a razvela dva.

Ana oduševila skromnošću: Cena njene venčanice će vas baš iznenaditi!

U Irigu je pred matičara stalo 48 parova, a pred sudijusamo jedan. Teški na razvodu su i stanovnici Dimitrovgrada

Nema značajnih razlika između dva srpska grada u kojima je najviše i najmanje neuspešnih brakova, Negotina i Ćuprije.

Negotin je u istočnoj Srbiji, ima oko 36.800 stanovnika, nezaposlenih je u aprilu bilo 2.675, što je nešto više od 20 odsto radno sposobnih. Prosečna plata u maju je bila 42.600, bar prema statističkim podacima.

Ćuprija je pomoravska varoš, sa oko 30.000 stanovnika, nezaposlenih je oko 3.600, što je oko 30 odsto radno sposobnih. Prosečna plata je 36.000 dinara.

U obe varoši ima dosta zaposlenih u inostranstvu, a ne razlikuju se mnogo ni po broju propalih firmi, šansama za zapošljavanje, po tome čime se građani bave.

Ove dve opštine su slične, sem po uspešnosti bračnih veza.

(M. Raca)

Video: Trofeji, slike i uspomene Veslačkog kluba Galeb u Zemunu završili u kontejneru

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Ivan

    13. jul 2016 | 21:46

    Treba da se zove Negativ a ne Negotin

  • pero semsin

    13. jul 2016 | 22:57

    Mora biti toliko razvoda kad su vam sinovi odgojeni da budu nasilnici, a cerke se sada uce da ne trpe nikakav vid maltretiranja. Danas je gotovo nemoguce naci pristojnog decka koji nikada ne bi udario zenu. Bice mnogo vise razvoda i mnogo manje sklopljenih brakova, jer vise nije sramota ziveti u vanbracnoj zajednici, tako da svaka pametna zena ce izbeci taj papir koji samo donosi probleme gde god da zakucas na vrata.

  • Ja

    14. jul 2016 | 07:55

    BRAVO CUPRICANI

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA