(EKSKLUZIVNO) ISTINA O BOLESTIMA KOJE PRENOSE KOMARCI U SRBIJI: Pogledajte ovaj film i sve će vam biti jasno! (VIDEO)

  • 6

Zavod za biocide i medicinsku ekologiju snimio je film o komarcima!

Portal Telegraf imao je eksluzivno pravo da odgleda ovaj film, ali i da pojedine delove iz njega i objavi.

Crveni KOMARAC UBICA hara Beogradom, evo kako izgleda! (FOTO)

Ova projekcija, koju je uradio tim stručnjaka Zavoda za biocide i medicinsku ekologiju, edukativnog je karaktera.

Dva slučaja groznice Zapadnog Nila u Srbiji!

U toku 35 minuta, stručnjaci ove ustanove objašnjavaju sve o komarcima - kako se razvijaju, koja su njihova staništa, kako se suzbijaju, ali i ono što najviše narod interesuje koje bolesti, osim groznice Zapadnog Nila, oni prenose, kao i koje su od tih bolesti prisutne u Srbiji.

NAJEZDA OTROVNIH KOMARACA U SRBIJI: Evo kojim gradovima preti EPIDEMIJA VIRUSA ZAPADNOG NILA!

Foto: Promo Foto: Promo

Vršilac dužnosti direktora Zavoda za biocide dr Dragana Despot kaže za Telegraf da su na ideju da naprave film došli na osnovu analize poziva, pitanja, sugestija i primedbi građana koje su im stizale u poslednje četiri godine.

MAPA OPASNOSTI: Evo gde vas sve vrebaju KOMARCI ZARAŽENI VIRUSOM ZAPADNOG NILA!

- Došli smo do zaključka da je potrebna permanentna edukacija građana u vezi sa individualnim i kolektivnim merama zaštite od komaraca. Naš stručni tim došao je na ideju da kroz edukativni film upozna građane sa biologijom komaraca, njihovim staništima, bolestima koje prenose, merama za njihovo suzbijanje, kao i merama koje oni sami mogu preduzeti kako bi zaštitili sebe, i smanjili brojnost komaraca u svojoj okolini - navodi dr Despot.

ČUVAJTE SE KOMARACA: Još uvek mogu da nam prenesu virus zapadnog Nila!

Foto: Profimedia, Foter/Flickr/Johan J.Ingles-Le Nobel Foto: Profimedia, Foter/Flickr/Johan J.Ingles-Le Nobel

Inače, monitoringom larvi i odraslih formi komaraca na teritoriji Beograda u prvoj nedelji septembra, utvrđena je mala brojnost ovih insekata. Značajna brojnost utvrđena je samo u pojedinim žarištima koja se, shodno tome, redovno tretiraju. Ovako niska brojnost je očekivana za ovaj period, i rezultat je efikasnosti mera koje je preduzeo Zavod.

Tretman komaraca vršiće se do kraja sezone, koji se očekuje oko 15. oktobra.

Ovde možete pogledati film:

Pratite Telegraf.rs i na Vajberu!

(Lj. Račić)

Video: RHMZ izdao upozorenje, promena vremena, padavine i jak vetar

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • ČIČA

    8. septembar 2015 | 21:07

    Moje iskustvo:komarce u zatvorenom prostoru ubijam zapaljenom kravljom balegom,mnogo dima,ali posle spustim mrežice i više ih nema.Takođe ih rasteruje zapaljeni koren belog omana-najbolje je zapaliti trud-gljiva koja raste da starim i trulim stablima i panjevima,dugo gori,a preko njega poastavim komadiće belog omana.Na otvorenom koristim prokuvani koren belog omana,i tim e po celom telu poprskam fajtalicom,uđem u rečicu da vadim šljunak,zuje oko mene al ne ujedaju.Dobar je i buhač,cvet,kojiinije baš dostupan,raste u dalmaciji i cg,izuzetno je dobar insekticid i repelent,Japanci od njega proizvode Raid i dr. Inače sadrži piretrine,inije štetan za ljude.Sve to možete zagrevati na ringli ili na komadu lima iznad sveće,Izuzetno dobro su se pokazale i kineske lampe od crvene soli sa podnožja himalaja.Šta god da koristite nećete se pokajati.

  • Ivana

    8. septembar 2015 | 22:02

    Čiča@a gde da nadjem sva ta čuda koja si naveo????

  • @

    12. maj 2016 | 22:46

    Bi l' vas ubilo da odradite svoj posao i spasete i sebe i nas tih komaraca? Zezate li se vi to s nama...'ajde na posao i man'te nas vise vasih praznih prica?! Prskajte bre! Prskajte!!!

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA