CRNA GORA IZABRALA NATO: Da li su zbog toga pogazili dobre odnose sa Rusijom?
Premijer Milo Ðukanović poručio je iz Berlina da je prioritet broj jedan crnogorske državne politike sticanje poziva za članstvo u NATO savezu i naglasio da vlada nije izabrala NATO da bi bila protiv Rusije, ili protiv bilo koga, već zbog toga što deli vrednosti Alijanse.
ODBIO PUTINA: Filip Vujanović ne ide u Moskvu na Dan pobede nad fašizmom
Ðukanović je tokom izlaganje u Nemačkom društvu za spoljnu politiku, na temu "Evropski pogled sa Zapadnog Balkana - iskustvo Crne Gore", precizirao da vlada "do kraja ove godine" očekuje poziv za članstvo u Alijansi.
- To je naša ideja vodilja. Mislimo da je naš optimizam realan...i da će poziv uslediti u decembru. Već naredne nedelje očekujemo pozitivne tonove i poruke ohrabrenja sa Ministarskog sastanka NATO u Antaliji - obrazložio je predsednik vlade.
Članstvo Crne Gore, prema njegovom mišljnenju, nije samo važno za državu i njenu bezbednost, sigurniju evropsku budućnost, već i za Balkan, ceo Mediteran, kao i za stabilnost u Evropi i u evroatlantskoj zajednici, prenosi portal Radio televizije Crne Gore.
- Poziv Crnoj Gori je dobitna kombinacija za sve - uveren je Ðukanović koji dodaje da u vladi znaju da je odluka o članstvu u NATO savezu "uvek i politička" i naglašava da ih, bez obzira na dugu tradiciju dobrih odnosa s Rusijom, to ne ograničava da sami biraju put u budućnost i donose odluke u skladu sa svojim nacionalnim i državnim interesima.
Crnogorski premijer, takođe, smatra da je država kao pouzdan sused i partner zaslužila poštovanje regiona i podseća da su pre nepune tri godine otvorili pregovore za članstvo u Evropskoj uniji i da pregovaraju o 18 poglavlja, od kojih su dva privremeno zatvorena.
U vladi su, prema njegovim rečima, svesni da su integracije proces koji će trajati i da članstvo u Uniji zavisi, pre svega, od učinka Crne Gore.
Ðukanović je uveren i da Balkan nikada u svojoj istoriji nije bio integrisaniji u Evropu nego danas, niti bolje i stabilnije mesto za život i za biznis.
- Hrvatska se pridružila Sloveniji u Uniji i NATO savezu. Albanija je, takođe, članica NATO, a postala je i zemlja kandidat za EU. Srbija je na početku pregovaračkog procesa...BiH je nakon poslednjih izbora u šansi da uhvati priključak s integracijama. Evropska budućnost kao strateška orjentacija celog regiona snažna je nit koja nas objedinjuje - zaključio je Ðukanović.
(Telegraf.rs / Tanjug)
Video: Novosađanka menjala grad za prostranstva Durmitora, sa konjem Bambijem krstari nestvarnim predelima
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Dr. za rock and roll
A sebe nazivaju ponosnim narodom??? Na sta??? Na pljuvavanje ruske i srpske brace sada im vise nisu dobri, okretqnju zlu i svojim dragim komsijama albancima????!!!!! Sad se pokatolicite jer ni sa nasom crkvom necete. Jadni ste vi ....
Podelite komentar
VojvodinaOline
Izdajnici svoga roda.
Podelite komentar
---.major. MILAN TEPIC R.S.K.
Zaboravimo crnu goru pomozimo samo one iz crne gore koji nas priznaju za svoje a zaboravimo njihovo more . zbog njih smo dobili jos jedno odlaganje otvaranja poglavlja isti su kao taci i haridinaj oni su braca po ideologi.
Podelite komentar