Koliko košta da u nazivu firme piše Srbija?
Svako ko bi danas hteo da mu gosti dolaze u "Srbiju" ili da ih šiša u frizerskom salonu koji nosi ime naše države, ali za to mora da plati republičku taksu u neverovatnom iznosu
Restorana "Srbija" u Beloj Crkvi verovatno ne bi ni bilo da je vlasnik Rajko Rabrenović, kada ga je otvarao pre tri decenije, morao da plati 4.000 evra za stavljanje imena naše zemlje u naziv svog ugostiteljskog objekta, pišu "Večernje novosti".
On je, bar ovaj namet, uspeo da izbegne, jer su nadležni ovu taksu smislili pre desetak godina. Zato i ne čudi što u poslednjoj deceniji nema mnogo firmi, kafića, restorana ili radnji koje nose ime države u kojoj posluju. Patriotizam u Srbiji skupo košta, pa se ne isplati.
Svako ko bi danas hteo da mu gosti dolaze u "Srbiju" ili da ih šiša u frizerskom salonu koji nosi ime naše države, da kupuje u radnji koja se tako zove, morao bi da traži dozvolu Vlade Srbije, uz pomoć Ministarstva privrede, i da plati republičku taksu.
Ona je do nedavno koštala 465.110 dinara, a ova reč je od 1. juna poskupela na 474.880 dinara.
(Telegraf.rs)
Video: Sastanak Vučića sa ambasadorom Republike Turske Hamijem Aksojem
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Ja
Koliko treba da se plati za "Kosovo je Srbija"?
Podelite komentar
Brana
Zakoni demokrata,zatrti ime Srbije na svakom koraku,izbaciti cirilicu u precu na katolicki kalendar(ovaj poslednji zadatak nisu stigli da urade).
Podelite komentar
OLD SKUL!
Neko bi rekao da je to samo način da popune budžet, Neko bi rekao da ne može svako da koristi ime države kako hoće..... Neko bi rekao da su to žuti uradili da bi se ime srbija i bilo šta srpsko što redje pojavljivalo. Jel naplaćuju korišćenje reči EVROPA ili EURO? pa pogledajte koliko firmi koristi t er reči u nazivu... To je poželjno. Koristiti reč srbija je nepoželjno i nije evropski....
Podelite komentar