(VIDEO) PROGOVORIO VOJISLAV, NAJMLAĐI HEROJ SA KOŠARA: Albanci se i dalje plaše karaule jer tamo čuju srpskog vojnika
Vojislav Vukašinović imao je 19 godina kada je u martu 1998. godine otišao na redovno odsluženje vojnog roka Vojske Jugoslavije u Kosovsku Mitrovicu i tako postao deo poslednje generacije vojnika koja je položila zakletvu direktno na Kosovu i Metohiji!
U aprilu 1999. godine, na početku NATO bombardovanja, on i ostali iz čuvene 125. motorizovane brigade na produžetku vojnog roka, bili su odgovorni za odbranu karaule Košare, na samoj granici jugoslovensko-albanske granice.
DAČIĆ U SOFIJI: Savet Evrope na Kosovu samo statusno neutralan
- U toj prvoj liniji odbrane, u rejonu karaule Košare, branila se cela Srbija. Ne samo teritorija Kosova i Metohije, nego cela Srbija. Mi smo mislili da branimo naše porodice, majke, sestre, rodbinu, komšije, prijatelje - rekao je ovaj heroj, jedan od onih koji su uspeli da spreče dalji prodor znatno brojnijih kopnenih snaga albanske vojske i terorista OVK na teritoriju Metohije.
Vojislav je u borbi koja je trajala do 10. juna, pogođen u glavu. Mnogi od njegovih saboraca, 108 njih, poginuli su.

Da se ne bi zaboravilo na ove heroje, jer već je prošlo obeležavanje 17. godina od početka udara 9. aprila, ekipa T now i Telegrafa posetila je studentsku organizaciju "Srpski politčki forum" Fakulteta političkih nauka, gde je održana tribina o paklu kroz koji su prošli ovi hrabri momci.
Ljubinko Đurković, pukovnik Vojske Jugoslavije u penziji i komandant odbrane Košara rekao je da je među njima bilo i dobrovoljaca.

- Najmlađi vojnik je sa 19. godina tražio da bude regrutovan i na žalost, dao je svoj život na Košarama - rekao je Đurković, kome je želja da studenti saznaju za "genocid" koji je nad njima počinjen.
O tome da li bi Vojislav ponovo otišao na Košare, šta kaže o svojim saborcima i šta misli, da li Albanci sada rado odlaze na karaulu, više u video prilogu.
Ako ste propustili klipove T Now, neke od njih možete pronaći ovde:
(VIDEO) Novi zahtevi Karadžića pred Haškim tribunalom: Telegraf PRESEK vesti 20. maj 2016.
(VIDEO) (FOTO) Naučite kako da POVEĆATE OČI i uživajte u novom modnom editorijalu!
ON JE BORAC ZA ŽIVOT I BORAC ZA ROK! Ovo je ponos naše zemlje, naše umetnosti i kulture (VIDEO)
(S. I.)
Video: Lončar: "Ono što se danas desilo u NS i Nišu nije ni u fašističko vreme"
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Uroš d'dorf
Košare!drugi kosovski boj!slava palim momcima divim im se!p.s.ovde nema komentara a o'farmama'bezbroj!eto zasto su ovi moci dali živote!
Podelite komentar
Zule
To su srpski momci, heroj i, o tome pisite. Svaka cast momci. Slava mrtvima i vjecna hvala.
Podelite komentar
Kosare trebaju da se pamte
Slava svim borcima ali na zalost uvek su nas pogresni vodili.
Podelite komentar