Drama u Čačku: Borac u poslednjim sekundama ispustio finale ABA 2 lige! (VIDEO)

≫
  • 8

Krka je prvi finalista fajnal fora ABA 2 lige

Krcata dvorana u Čačku i trojka nemanje Todorovića; Printscreen: Youtube/ABA liga j.t.d.

Košarkaši čačanskog Borca izgubili su od ekipe Krke 86:82 (24:21, 23:18, 16:25, 19:22)  u prvoj polufinalnoj utakmici fajnal fora ABA 2 lige i tako izgubili šansu da kroz ovu ligu izbore plasman u viši rang takmičenja na Jadranu.

>>>Da li je Dobrić novi Zvezdin zlatni grumen? Nekad gvozdena ruka, danas šutem ubija rivale! (VIDEO)

Ekipa Borca odlično je započela prvi polufinalni susret sa slovenačkom ekipom. Već posle prvog poluvremena imali su 8 poena prednosti, 48:39 . Međutim, presudna je bila treća deonica koju su gosti dobili sa 25:16 i uhvatili "zalet" pa su do kraja samo stečenu prednost uspeli da održe do kraja.

Ipak, na 18 sekundi do kraja Borac je uspeo da spusti rezultat na 83:80, imali su i napad posle kojeg je Marinović sa slobodnih bacanja približio svoju ekipu na samo poen zaostatka, 82:83.

Posle brzog faula, Krka realizuje samo jedno slobodno bacanje. Međutim, ušlo se u penal završnicu, a igrač Borca Balaban imao je priliku da izjednači sa linije penala koje nije iskoristio i to je bio kraj.

Koliko je igračima Borca stalo do finala pokazale su i suze plejmejkera Marka Marinovića posle kraja meča.

Najefikasniji u ekipi Borca bili su Pešaković sa 21 i Todorović sa 17 koševa. Marko Marinović bio je blizu dabl-dabla, ubacio je 16 i imao 9 asistencija.

Sa druge strane Marineli je imao 20, Đapa 15, dok su Cinac i Jošilo dodali po 13 poena.

Meč je na samom početku prekinut zbog nestanka električne energije u hali kraj Morave. Prekid je trajao dvadesetak minuta, a nakon što je sve došlo na svoje mesto meč je nastavljen.

Da podsetimo, drugi meč igra se od 20 časova i 30 minuta, sastaće se ekipe Primorske i Vršca. Finale je na programu u sredu od 19 časova