SERIJA A: Baloteli i Mekses za tri minuta odveli Milan u LŠ, Ljajić postigao het-trik

• 0

U Ligu šampiona direktno idu Juventus i Napoli, u kvalifikacije Milan, dok će sledeće sezone u Ligi Evrope igrati Fiorentina, Udineze i pobednik Kupa koji igraju Roma i Lacio

Het-trik Adema Ljajića, katastrofa Intera na "San Siru", nula Lacija i pobeda Milana u Sijeni obeležili su nedeljna izdanja mečeva poslednjeg 38. kola Serije A. Udineze je "fit" za Inter i nikakvo čudo nije da se momci iz Udina kući vraćaju sa sva tri boda. Sada su deklasirali izabranike Andrea Stramaćonija koji, najverovatnije, broji sekunde na klupi "neroazura", sa 5:2.

No, kako je odavno bilo jasno da Inter posle 14 godina neće igrati Evropu, navijači Milana su imali priliku da likuju. Duplo! Milan je u tri minuta, od 84- do 87. minuta preokrenuo protiv odavno prežaljene Sijene i došao do pobede koja ih vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Prvo je Baloteli "naterao" sudiju Bergocija da svira penal. Sam ga je pretvorio u gol, a onda je Filip Mekses, prvim golom u sezoni, obezbedio trijumf za treće mesto. Galijani, prvi čovek Milana, jedva da je preživeo gostovanje u Sijeni, pošto je do 84. minuta bilo izvesno da će Fiorentina u Ligu šampiona, a Milan u Ligu Evrope.

"Viola" je sa 5:1 deklasirala Peskaru. Briljirao je naš Adem Ljajić, ali njegova tri gola nisu bila dovoljna za treće mesto. Fiorentina je imala rezultat do 84. minuta, do momenta dok Mekses nije pogodio u obližnjoj Sijeni. Roma i Napoli su odigrali zanimljiv meč, a Kavani je u 84. minutu potvrdio titulu najboljeg strelaca Kalća, ali je tim golom samo ublažio poraz svoje ekipe.