Ana nastavlja sa odličnim igrama, pala i Petrova za četvrtfinale u Štutgartu

Pobedom nad 11. igračicom sveta rezultatom 2:0 srpska teniserka obezbedila je prolaz u narednu rundu turnira u Nemačkoj

• 0

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Štutgartu, pošto je u drugom kolu savladala Ruskinju Nađu Petrovu sa 6:4, 6:3. Ivanovićeva je do devete pobede u 14 međusobnih duela sa Ruskinjom došla posle sat i 20 minuta igre.

Ruskinja je mnogo bolje počela meč. Vrlo brzo je došla do brejk lopte i povela sa 2:1. Međutim, Ana je uspela da se vrati u meč, izjednačila je na 4:4, da bi potom uspela da osvoji još jedan brejk i dobije prvi set sa 6:4.

U drugom setu viđena je velika borba sa dosta brejkova gde je Ana ponovo bila uspešnija. Uspela je protivnici da oduzme čak tri servisa i zasluženo je dobila i drugi set sa 6:3 i prosla u narednu rundu.

Srpska teniserka će u borbi za polufinale igrati protiv pobednice meča Marija Šarapova (Rusija) - Lusi Safarova (Češka).

Turnir u Štutgartu igra se za nagradni fond od 795.707 dolara.