PREMIJER: Čudesni Bejl za trijumf Totenhema! (VIDEO)

• 0

Sjani Velšanin sa dva gola i asistencijom obeležio odličan meč u kojem je Totenhem pobedom na "Apton parku" 3:2 protiv Vest Hema izbio na treće mesto na tabeli

U poslednjem meču 22. kola Premijer lige "Pevci" su nadvisili Vest Hem u londonskom derbiju na "Apton parku" 3:2 u sjajnoj predstavi koju je obeležio sa dva gola i asistencijom fenomenalni Geret Bejl. Ekipe su se nekoliko puta smenjivale u vođstvu, a na kraju je presudio kvalitet i upornost gostiju, oličen, pre svega, u sjajnom Velšaninu, koji je u petom meču zaredom tresao mrežu rivala.

Totenhem je poveo šutem Bejla sa ivice šesnaesterca u 13. minutu, a golu je prethodila gruba greška defanzivca domaćih Gaja Demela, koji je Velšaninu praktično asisistirao.

Prednost Totenhema nije dugo trajala, u 25. minutu Skot Parker srušio je u kaznenom prostoru Endija Kerola i sudija Hauard Veb nije imao dilemu, dosudio je penal. Kerol je bio siguran izvođač i snažnom šutem "zakucao " je loptu u mrežu.

Menadžer Vest Hema Sem Alardajs već u prvom poluvremenu morao je da napravi izmenu, povređenog Kevina Nolana zamenio je Met Tejlor.

I u nastavku viđen je jak tempo, a domaćini su poveli preko veterana Džoa Kola u 59. minutu posle sjajne dubinske lopte O'Brajena, tako da su oba strelca za Totenhem bili Liverpulovi promašaji. Kol je odmah dobio i žuti karton zbog skidanja dresa prilikom slavlja.

Pošto su bili u zaostatku, igrači Totenhema preuzeli su inicijativu i rezultat je došao u 76. minutu. Bejl je centrirao prilikom slobodnog udarca, stvorila se gužva pred golom u kojoj se najbolje snašao Gilfi Sigurdson, koji je sa nekoliko metara poslao loptu u mrežu.

"Pevci" nisu bili zadovoljni podelom bodova i nastavili su sa pritiskom koji je rezultirao još jednim blistavim momentom Gereta Bejla, golčinom sa nekih 25 metara za trijumf i skok na treće mesto na tabeli.