≫
  • 1

Katalonci neprijatno iznenadili svoje navijače porazom u Andaluziji

Fudbaleri Barselone, izgleda, "ne žele" da stignu Real u šampionskoj trci.

U danu kada je "Kraljevski klub" učinio "uslugu" najvećem rivalu kiksom protiv gradskog rivala Atletika, ekipa Luisa Enrikea ne samo da nije uspela da iskoristi neuspeh Madriđana, već je sama sebi zakomplikovala život porazom u Malagi - 2:0!

Prema tome, Real je posle ovog kola, uprkos remiju, uvećao prednost koja sada iznosi tri boda naspram Barse.

Strelci za domaći tim bili su Sandro Ramirez u 32. minutu i Džoni u 90.

Katalonci su meč završili sa desetoricom posle isključenja Nejmara koji je u 65. minutu potpuno nerezonski startovao na protivničkog igrača, grubo, namerno, nesportski, i bez lopte, pa sudiji nije ostavio ni najmanju dilemu da li da ga isključi.

U tom trenutku Malaga je već imala 1:0 iz 32. minuta u režiji Ramireza koji je iskoristio loše postavljeni ofsajd Matjea daleko na centru, istrčao sam pred Ter-Štegena i matirao ga sa mnogo rutine.

Vredi reći da je Barselona oštećena u Andaluziji, budući da je sudija očigledan prekršaj (nad Serđio Robertom) koji se desio unutar kaznenog prostora, sankcionisao samo slobodnim udarcem, a ne penalom. Mesi je u nastavku samo pogodio "živi zid".

Do kraja, Serđi Roberto je propustio najbolju šansu za goste posle idealne asistencije Maskerana kroz odbranu Malage, a u toj situaciji se istakao golman Kameni.

Konačno, razređenu odbranu Barse, posle klasične kontre, kaznio je Džoni i stavio tačku na veliku pobedu ekipe trenera Mičela.