Matić bolji od Grujića i Markovića, Fabregas umalo slomio nogu defanzivcu Liverpula (VIDEO)

≫
  • 1

Čelsi savladao Liverpul u prijateljskoj utakmici koju je obeležio grub start španskog reprezentativca

Liverpul je pobedio Čelsi, PSŽ Real Madrid, a Milan ekipu Bajerna (na penale) u mečevima prijateljskog Kupa šampiona na tlu SAD.

Međutim, ni "p" od prijateljstva nije bilo u duelu dva engleska tima odigranog na stadionu "Rouz Bol" u Pasadeni, Kalifornija.

Rivalitet dva premijerligaška kluba preneo se na tlo Sjedinjenih Država i to se najviše videlo u zaista pogibeljnom startu Seska Fabregasa na defanzivcu "redsa" Ragnaru Klavanu koji je samo pukom srećom izbegao težu povredu nakon što ga je Španac đonom pogodio direktno u skočni zglob.

Sudija je bio blizu mesta na mkome se desio start i gotovo istog časa pokazao je crveni karton veznom igraču "plavaca".

Gol za ekipu Antonija Kontea, jedini na meču kako se ispostavilo, postigao je defanzivac Geri Kejhil u 10. minutu.

Za Čelsi je od početka igrao srpski reprezentativac Nemanja Matić, ali ne i Bane Ivanović koji je odmarao. Na drugoj strani Klop je pružio šansu obojici Srba, Grujiću od početka do 46. minuta, i Markoviću koji je zaigrao u drugom poluvremenu.

U preostala dva meča bilo je daleko više uzbuđenja i golova.

U Kolumbusu, na "Ohajo stadionu", Pari Sen Žermen porazio je aktuelnog evropskog prvaka Real Madrid 3:1.

Madriđani su, doduše, igrali bez plejade glavnih imena: Ronalda, Benzeme, Ramosa, Modrića, Pepea, Rodrigesa, ali to nikako ne umanjuje "lepu" pobedu "svetaca" koje od ove sezone sa klupe vodi Unaj Emeri.

Dvostruki strelac za Parižane bio je Belgijanac Tomas Munijer, a jednom se u strelce upisao Nanitamo Ikone, dok je jedini gol za "Kraljevski klub", iz penala, postigao Marselo.

U isto vreme, u Čikagu, viđen je najdinamičiniji i najneizvesniji meč - spektakl garniran sa šest golova i penal serijom.

Na kraju, Milan je, posle 3:3 u regularnom delu meča, savladao Bajern zahvaljujući boljem izvođenju jedanaesteraca.

Za Bavarce je u drugom poluvremenu zaigrao i srpski fudbaler Miloš Pantović, momak rođen 1996. godine, koji je već debitovao za naš mladi nacionalni tim.

Golove za "rosonere" postigli su Niang, Bertolaći i Kucka, dok je Riberi bio dvostruki strelac za ekipu Karla Anćelotija, a Alaba doprineo sa jednim pogotkom. Riberi je, inače, pogodio mrežu Milana u 90. minutu sa penala, za 3:3 i tako izborio penal seriju u kojoj je jedini neprecizan bio Rafinja.