SERIJA A: Milanovo zbogom tituli? Navijači prekinuli meč u Đenovi

• 0

Bolonja remizirala 1:1 na "San Siru". Juventus večeras protiv Rome juri "+3"

Milan je golom Ibrahimovića u 90. minutu jedva izbegao poraz od Bolonje u meču 34. kola Serije A, ali je vrlo mršavom igrao praktično najavio da u finišu šampionske trke nema štihove koji mogu da donesu pobedu nad Juventusom. Bolonja je iznenađujuće odolela na "San Siru" golom Ramireza i praktično servirala Juventusu priliku da se drastično primakne šampionskom naslovu.

Juventus pred večerašnji derbi meč protiv Rome ima priliku da četiri kola pre kraja stekne tri boda prednosti.

Milan u 90 minuta meča sa ekipom kojoj više nije ugrožen opstanak nije pokazao skoro ništa. Osim pogotka u prvom poluvremenu, gosti su propustili još nekoliko prilika da povećaju prednost. U finišu je izostao dobro poznati presing Milanista, jer je defanzivac "rosonera" Davide Bonera dobio crveni karton.

Doduše, pritisli su domaći goste u poslednjih nekoliko minuta posle izjednačenja, ali pravda je bila na strani hrabre ekipe iz Bolonje.

Lacio je propustio priliku da se odlepi od Udinezea i znatno se primakne kvalifikacijama za Ligu šampiona. Osam minuta pre kraja susreta sa Lećeom, Matuzalem je pogodio na "Olimpijskom stadionu", ali je tu prednost istopio Valeri Božinov pogotkom u prvom minutu nadoknade vremena.

Sijena je demolirala Đenovu na jugu Italije 4:1 i praktično se izvukla iz opasnosti od ispadanja. Đenova je ostala prva iznad crte i u poslednja tri kola probaće da izbegne pridruživanje gradskom rivalu Sampdoriji u Seriji B.

Navijači domaćeg tima su u 55. minutu, kod vođstva Sijene 4:0, ušli na teren i prekinuli meč, ali su se posle 15 minuta ipak povukli i dozvolili da se utakmica odigra do kraja.