Ušao sa klupe i dao 3 gola Čelsiju: Nejsmit torpedovao Plavce kojima nije pomogao ni evrogol Matića (VIDEO)

• 2

Treći poraz Čelsija u prvih pet kola

Stiven Nejsmit je junak Liverpula!!! Tačnije onog dela koji navija za Everton pošto je sa tri gola srušio Čelsi u uvodnom meču 5. kola Premijer lige - 3:1 (2:1).

Nije bio ni planiran da igra, ali je vezista morao na teren u 9. minutu zbog povrede Bešića. Uhvatili su se tada za glavu na klupi Evertona, a nisu ni slutili da će to odlučiti utakmicu.

Najpre je u 17. i 22. minutu odveo Karamele na velikih 2:0, da bi se u 82. minutu poigrao sa odbranom Čelsija i postavio konačan rezultat. Između njegovog drugog i trećeg gola viđen je najlepši momenat na meču - gol Matića.

Srpski reprezentativac je u 36. minutu poslao projektil koji tri Hauarda ne bi mogla da odbrane. Ipak, nedovoljno barem za bod. Bio je ovo treći poraz Plavaca na pet mečeva na kojima  su skupili samo četiri boda.