Grant se već okliznuo sa Partizanom

• 0

"Crno-beli" stigli samo do boda u Novom Pazaru (1:1). Strelci Raščić i Dijara. Zvezda u slučaju pobede nad Spartakom na minus osam

Partizan je već na startu prolećnog dela zastao, Avram Grant se okliznuo u Novom Pazaru, gde je šampion odigrao 1:1 (0:1) sa ekipom koja se od prvog kola šampionata grčevito bori za opstanak. Strelci Raščić i Dijara.

Inicijativa, ali jalova, beogradskih fudbalera na kraju je obradovala više od 8000 navijača domaćeg tima na krcatom "Gradskom stadionu".

Na indirektan način "crno-beli" su najavili i Zvezdino proleće, jer će "crveno-beli" u slučaju pobede nad Spartakom (meč se igra od 17 časova) prići na osam bodova zaostatka, već posle prvog kola drugog dela sezone.

Nisu "crno-beli" bili loši tokom prvog dela, ali je pomenuta greška u komunikaciji Stojkovića i Ivanova ostavila više traga nego što je bilo potrebno.

"Crno-beli" imali su više od igre, praktično sve vreme je lopta bila kod njih, ali kao i jesenas, uglavnom je to bila igra koja stvara 2-3 prilike za poluvreme, što postane opasno ako se neka od njih ne iskoristi.

Neposredno pre vodećeg gola domaćina, Nemanja Tomić dobio je loptu na desetak metara iskosa od gola Đogatovića, koji je prizemnom paradom uspeo da spreči vođstvo Beograđana.

Posle vođstva domaćina, Babović je imao priliku da poravna rezultat, ali je njegov udarac sa pet metara bio izblokiran.

"Crno-belima" je nedostajao završni pas tokom uvodnog dela. Jednostavno, Marković i Dijara bili su odsečeni i nemoćni da se nađu u kakvoj-takvoj prilici za gol.

Ništa se nije ni u nastavku preomenilo. Neke ekipe bi možda posle gola iz prve akcije krenule još aresivnije na gol rivala, ali se to nije desilo.

Posle izjednačujućeg gola Lamina Dijare, koji je spretno u mrežu sproveo šut Miljkovića sa ivice kaznenog prostora, Partizan nije ništa promenio u igri.

Pazarci su se praktično celo drugo poluvreme branili, retko kada su i centar prelazili. Na drugoj strani, i kada su pretili "crno-beli", pre svih strelac Dijara, na mestu je bio Đogatović, koji je obeležio drugo poluvreme meča na "Gradskom stadionu".

Iako su meč obeležile i konstantne rasprave domaćih igrača sa sudijom, gađanja publike prema igračima Partizana (Zvonimir Vukić "dobio" petardu pod noge u poslednjim trenucima meča). Takozvana "Torcida Sandžak" je pola pesama pevala na turskom, lopta se u finišu čekala po dva minuta da je redari daju gostujućim fudbalerima.

U popodnevnom terminu odigrana su još dva meča. Čačanski Borac ostvario je tek drugu pobedu u sezoni, prvu na svom terenu, minimalnim trijumfom nad Javorom. Jagodina iz Užica nosi sva tri boda posle pobede nad domaćom Slobodom od 2:1.