Imate mali penis? Možda je u ovome problem (VIDEO)
Mnoge muškarce, koji imaju mali penis, sramota je da o tome pričaju s bilo kim, pa čak i s lekarima. Međutim, to nije dobro jer uzrok tome može biti neki poremećaj poput ovog.
HITLER JE IMAO TOLIKO MALI PENIS DA JE TO MIKROPENIS: Trpeo je ogromne bolove i nije voleo seks
Klinefelterov sindrom je genetski poremećaj koji pogađa, u proseku, jednog od 450 muškaraca u svetu. Svaka ćelija u ljudskom telu ima 23 para hromozoma, ukupno 46. Samo jedan par hromozoma određuje pol - kod žena je taj par XX, a kod muškaraca XY, piše IFLS.
Međutim, muškarci s Klinefelterovim sindromom imaju višak hromozom, odnosno XXY trojku umesto XX ili XY para, a ukupno 47 umesto 46 hromozoma.
Ovaj sindrom se u većini slučajeva ne dijagnostikuje, pa se za tek četiri od 10 muških beba koje ga imaju to i sazna nakon porođaja, a kod 10 odsto njih, pre puberteta.
Posledice ovog sindroma su uglavnom slabo razvijene muške polne karakteristike, odnosno, slabo razvijen penis i testisi. Sve to je uglavnom povezano s niskim nivoom testosterona i nemogućnošću testisa da proizvede spermu.
Nema svaki muškarac s Klinefelterovim sindromom iste simptome, ali uglavnom svi imaju mali penis i testise, nemaju stidne dlake i neplodni su.
Uzroci
Klinefelterov sindrom jeste genetski poremećaj, ali nije nasledan. Barem nema naučnih dokaza za to. Muški rođaci onih koji su pogođeni tim sindromom nemaju nikakve genetske poremećaje tog tipa. Ekstra X hromozom se izgleda pojavljuje nasumično.
Dijagnostika
Može se otkriti testiranjem krvi, što uključujei analizu hromozoma, zatim ispitivanjem sperme, nivoa testosterona... Može se utvrditi i prenatalno, analizom krvi majke.
Lečenje
Ne postoji tretman za lečenje ovog sindroma, već se može samo raditi na tome da se ublaže simptomi, odnosno da se prevaziđu neki loši aspekti tih simptoma.
Kod nekih muškaraca mogu se pronaći i spermatozoidi u tkivu testisa, pa se tim ljudima može omogućiti da imaju potomstvo.
Zašto se krije?
Toliko mali broj dijagnoza je uzrokovan time što je ljude sramota simptoma koje imaju i ne traže uzroke i pomoć. Nedostatak znanja i svesti o ovom problemu, kao i psihosocijalne konotacije, napravile su od simptoma ovog sindroma tabu temu.
Pogledajte šta kaže čovek koji ima KS, kako je živeti s tim:
(Telegraf.rs)
Video: Potresne scene iz Zagreba, stotine sveća, molitve građana i neverica
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Алекса
Ако су људи са тим синдромом неплодни онда је логично да болест није наследна, јер не могу да имају наследнике, зар не? Можда грешим?
Podelite komentar
brcakrs35
Mi Srbi nemamo tih problema ;)
Podelite komentar
Acko
..nisu krivi hromozomi..kriv je šubler,nepokazuje tačnu meru..!
Podelite komentar