Ovo su tajne opcije na Facebooku, a verovatno nijednu niste probali dosad!
Facebook je pravi magnet za talentovane inženjere širom sveta, pa je razumljivo što je jedna od svetski najsloženijih i najslojevitijih društvenih mreža sa velikim brojem mogućnosti za koje mnogi ne znaju. Da li ste i vi među njima?
FACEBOOK OPET UVEO PROMENE: I uopšte vam se neće dopasti!
Uprkos činjenici da je sve više društvenih mreža na internetu koje nude najrazličitije opcije potencijalnim korisnicima Facebook i dalje ostaje dominantna društvena mreža. Iako se taj poslovni model razvio tako da obuhvati mobilne telefone i druge povezane aplikacije, matično web-odredište još je mnogima omiljeni način konzumiranja dnevne doze društvenih mreža, piše tportal.hr
Stepen personalizacije i drugih alata koji su korisnicima na raspolaganju je na visokom nivou. Opcija ima toliko da verovatno ni ne znate za sve. Nije reč o aplikacijama spoljnih dobavljača ili dodacima za pretraživače, već mogućnostima koje nudi samo web-odredište, a od kojih vas deli tek pokoji klik.
Imate više od jednog poštanskog sandučeta
Ako koristite Facebook duže vreme, verovatno imate puno sanduče nepročitanih porukam a da toga niste ni svesni. Zove se "Other".
Da biste ga pregledali, kliknite na messages (ili na ikonicu za poruke u meniju pri vrhu). Naći ćete se u svom glavnom poštanskom sandučetu u koje pristižu poruke vaših kontakata. Potražite "Inbox" u gornjem levom ćošku. Odmah desno pored njega trebao bi da bude i "Other".
U to sanduče stižu sve poruke ljudi sa kojima se niste povezali, a ipak vam pišu. Nećete primiti obaveštenje o tome da su pristigle, pa ako dosad niste primetili "Other", to baš i nije neko veliko čudo.
Otkrijte da li još neko koristi vaš profil osim vas
Želite da znate da li vam se neko ulogovao u profil bez vaše dozvole? Otvorite stranicu sa podešavanjima. Pod 'Settings' pronađite link "Where You're Logged In". Kliknite na njega kako bi dobili pregled logovanja sa desktop računara i mobilnih uređaja. Dobićete podatke o lokaciji, pretraživaču i uređaju.
Ako vam se nešto učini sumnjivim, možete i prekinuti vezu, pojedinačno ili sve odjednom. Korisno je i ako ste se zaboravili izlogovati s prijateljevog ili nekog javno dostupnog računara.
Okrenite Facebook naopačke
Otvorite "General Account Settings", pa "Language" i odaberite opciju "English (Upside Down)".
Napravite listu za praćenje
Ova slabo poznata fora ustvari je Facebook-ova verzija opcije sa Twittera (Twitter lists). Stvara organizovanu zbirku sajtova, firmi i pojedinaca koje pratite. Možete ih videti samo vi, podeliti sa prijateljima ili učiniti javno dostupnim.
Kako biste ih organizovali po svom ukusu, pronađite "Interests" u levoj koloni, kliknite pa nađite dugme "+Add Interests". Ponudiće vam se opcije pretraživanja i praćenja drugih javno dostupnih lista za praćenje, odnosno mogućnost stvaranja vlastite liste.
Pogledajte istoriju svoje romanse na Facebooku
Pronaći ćete je na www.facebook.com/us.
Ako status vaše veze nije javan, Facebook će vas preusmeriti na vaš profil. Jer, koga volite više nego sebe?
Šaljite fajlove pomoću čata
Otvorite čet na Facebook-u. Potražite ikonicu zupčanika u gornjem desnom uglu. Jedna od ponuđenih opcija je "Add Files...". Pomoću nje možete poslati datoteke direktno sa vašeg hard diska. Primalac treba samo da klikne na link kako bi ih preuzeo.
Koristite tajne emotikone
Uz veliki broj onih opštepoznatih koje redovno koristite, postoji i hrpa manje poznatih. Na primer:
(^^^) = ajkula
:|] = robot
:poop: = govance
<(") = pingvin
(Telegraf.rs / Izvor: Tportal.hr)
Video: Vujanić: U Srbiji je propisano da odeća ne sme da ometa bezbednost upravljanja
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.